نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر برگزار شد. » فرمانداری آذرشهر
درحال فراخوانی
تماس با فرماندار
ادارات
اوقات شرعی

وضعیت هوا


آمار

آمار بازدید امروز: 46
دیروز: 207 [+14.36 %]
هفته: 706
ماهانه: 5823
امسال: 45419
بازدید کل: 410497
بيشترين: 56223 در 19/10/1390
اطلاعیه ها
اخبار و رویدادهای شهرستان
نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر برگزار شد.
خبرها  تاريخ: 16 شهریور 1396   بازديدها: 31

اللهیاری درنشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر با اشاره به وجود اعتیاد در شهرستان راهکار اشتغال را  بزرگترین ابزار  مبارزه با اعتیاد و کنترل میزان مصرف مواد مخدر در شهرستان آذرشهر عنوان کرد و گفت: اشتغال آحاد جامعه ،بیکاران و افرادی را که مستعد سقوط به پرتگاه اعتیاد هستند، دور می سازد.

فرماندار شهرستان آذرشهر راهکار دوم میزان کنترل اعتیاد در شهرستان را با میزان آگاهی والدین دانست و افزود: والدین در صورتی که شناخت لازم از دوستان فرزندانشان و میزان تهدید و آسیب های اجتماعی داشته باشند، درکنترل فرزندان خود با جدیت عمل کرده و تا حدود زیادی از سقوط آنها در وادی اعتیاد جلوگیری می شود.

به گفته وی معلمان و اساتید دانشگاهها و کسانیکه نقش الگو و مرجع در جامعه را دارند و می توانند  نقش مؤثری در کنترل میزان اعتیاد شهرستان ایفا کنند.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آذرشهر احراز صلاحیت برای صاحبان حرف را گامی برای رسیدن به تعالی و دوری از ورطه اعتیاد عنوان کرده و اظهار داشت: افراد صلاحیت دار احساس مسوولیت می کنند و چنین فردی زمینه ساز اعتیاد افراد جامعه نمی شود.

اللهیاری با تأکید بر تمرکز توجه به نوجوانان و جوانان شهرستان،خواهان اتحاد و احساس مسوولیت آحاد جامعه برای رسیدگی به معضل اعتیاد و کاستن از آثار مخرب آن شد.

وی زمینه مساعدت عموم مردم را به گشایش مجدد کمپ ترک اعتیاد ممقان معطوف دانست که به دلایل مالی حدود دوماه از تعطیلی آن سپری می شود.

این مقام مسوول شهرستان در پایان از برگزاری مراسم عمومی با هدف آگاه سازی و بصیرت افزایی اقشار مختلف مردم در زمینه آثار شوم اعتیاد و در قالب اجرای تئبرنامه های هنری و فرهنگی با مضمون مواد مخدر خبر داد.

نصرتی مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی نیز با اشاره به سودهای سرسام آور حاصل از سوداگری مواد مخدر در 170 کشوردنیا گفت: مقوله مواد مخدر شوک هزاره سوم و بزرگترین منکر قرن و مهمترین ابزار جنگ نرم دشمنان علیه نظام اسلامی است.

وی افزود: راهبرد اصلی ما تلاش برای پیشگیری و مبارزه همگانی و اجتماعی و در عین حال علمی و هوشمندانه با مقوله مواد مخدر است.

مشاور استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به لزوم تغییرتاکتیک های قبلی ،بر جایگزینی مدیریت پیش بینی و پیش دستی تأکید کرد.

به گفته وی موضوع اعتیاد یک جنگ تمام عیار بوده و توفیق استان در پیشگیری از افزایش تعداد معتادان ومبارزه با اعتیاد از طریق اشتغال گروهی و انفرادی در قالب ایجاد کارگاهها با تأکید بر نظارت و انجام درمان و ایجاد بارقه های امید در معتاد بوده است.

 

اخبار دولت

{date-today}

مناسبتها

نظرسنجی

نظر شما در مورد سایت فرمانداری

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

پیوندهادولت الکترونیک
پرتال فرمانداری شهرستان آذرشهر © 1389 تمام حقوق پرتال محفوظ می باشد.(Design by: WebGar)
بهترین حالت مرور پرتال در مرورگر های Firefox 3، Intenet Explorer 5, Chorme 2 به بالا می باشد.